پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان كرمان
کدمطلب: 3kWd3nXT      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۵:۴۰:۴۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۱۴
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان عنوان کرد:

76 هزار دانش آموز کرمانی در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: بیش از 76 هزار دانش آموز استان مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند.

محمد محسن بیگی در جمع نمایندگان برگزیده شورای موسسان مدارس غیر دولتی استان با بیان اینکه نگاه ما در نظام تعلیم و تربیت انحصاری نیست خاطر نشان کرد: همکاری مردم و دستگاه های دولتی و غیر دولتی  با آموزش و پرورش لازمه  تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت است.

وی اظهار کرد: دانش آموزان سرمایه های اصلی مردم و کشور هستند که برای هدایت آنها  در مسیر تعالی و پیشرفت  به مدارس سپرده می شوند پس همکاری و تعامل همه مردم ، مسئولان و تریبون داران با مدارس در راستای تربیت نسلی پویا و کارآمد ضروری است.

محسن بیگی تاکید کرد: فرزندان با ارزش ترین سرمایه مردم هستند پس والدین باید نسبت به پرورش و تربیت شان حساس باشند و برای آموزش آنها نیز ارزش قائل شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان فلسفه اصلی تعلیم و تربیت را آماده سازی دانش آموزان برای بهتر زندگی کردن دانست و بر کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و تربیتی در مدارس غیر دولتی تاکید کرد.

محمد محسن بیگی  با بیان اینکه  برای مسولان آموزش و پرورش هیچ تفاوتی بین دانش آموزان مدارس دولتی و غیر دولتی وجود ندارد بر نظارت مستمر و جدی بر فعالیت های مدارس غیر دولتی تاکید کرد.

 وی تاکید کرد: مدارس حریم و حرمت دارند و فرقی بین مدارس دولتی و غیر دولتی وجود ندارد و باید همه فعالیت ها و برنامه های مدارس در راستای توانمند سازی دانش آموزان در زمینه های مختلف علمی، تربیتی و .. باشد.

محسن بیگی بر توانمند سازی نیروهای انسانی مدارس غیر دولتی تاکید کرد و گفت: بکارگیری نیرو در مدارس غیر دولتی باید بر اساس اصول آموزش و پرورش و تاییدیه گزینش باشد.

وی خاطر نشان کرد: تدوین نظام نامه اخلاقی مدارس غیر دولتی توسط شورای موسسان ضروری است.

محسن بیگی از آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین و غنی ترین دستگاه اجرایی کشور در حوزه انسانی و مالی نام برد و بر استفاده از ظرفیت های مختلف مدارس غیر دولتی در راستای توسعه و کیفیت بخشی به فعالیت های این مدارس تاکید کرد.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه