پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان كرمان
کدمطلب: a0hVSSTc      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۰۹:۱۵:۱۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۰۱
مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان:

سیاست گذاری کلی، مهمترین رکن پیشرفت هر سازمانی است

مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش استان در جمع کارکنان اداری مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان گفت: سیاست گذاری کلی مهمترین رکن پیشرفت هر سازمانی است.

محمد ضیاءالدینی گفت: یکی از مشکلات بزرگ موسسات و سازمان ها در سراسر دنیا انباشته شدن سیاست های انجام نشده است، همان سیاست های اجرایی که در اصل خوب هستند اما یا انجام نشده اند یا ناقص اجرا شده اند که در هر برنامه ریزی آنها از خرد جمعی به خوبی استفاده شده است اما در بخش اجرا متوقف شده اند.

مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در هر اقدامی تامین هدف، مهم ترین بخش پس از سیاست گذاری در راستای اجرای سیاست گذاری است و پس از آن برنامه ریزی، زمان بندی، عوامل انسانی و  بر آورد هزینه ها از بخش های بعدی در راستای اجرای هر سیاست گذاری است.

وی اظهار داشت: یکی از بخش های مهم اجرای هر سیاست گذاری بحث ارزیابی است، که ما را متوجه درصد پیشرفت در آن سیاست گذاری می کند که این امر نشان می دهد چند درصد از اهداف این طرح محقق شده و چه مشکلاتی سد راه اجرای طرح وجود داشته و چگونه باید رفع شود تا بتوان به مسیر اصلی اجرای طرح باز گشت.

مشاور اجرایی مدیر کل بیان داشت: طرح عملیاتی باید زنده و پویا باشد و ارزیابی در این راستا کمک بسیار بزرگی می کند.

ضیاء الدینی گفت: در اجرا باید همگرایی وجود داشته باشد و نمی توان بدون همفکری و همگرایی هدف را محقق کرد.

وی افزود: هر واحد، خدمتی را برای گروه هدف خود انجام می دهد و با مشخص کردن نارضایتی در هر گروه از هدف می توان به بر طرف کردن مشکلات موجود در راستای تسهیل خدمت به ارباب رجوع گام برداشت.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه