پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان كرمان
کدمطلب: S4R6sH8i      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۰۸:۴۴:۱۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۶۲
مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان:

دانش، تخصص و توانمندی مدیران مدارس تاثیر مستقیمی در پیشرفت دانش آموزان دارد

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان در جلسه مدیران مدارس این ناحیه گفت: دانش، تخصص و توانمندی مدیران مدارس تاثیر مستقیمی در پیشرفت دانش آموزان دارد.

سید قوام رضا میرحسینی اظهار داشت: یک مدیر موفق علاوه بر این که بر تمامی امور مدرسه خود احاطه و تسلط دارد، برنامه محور بوده و با اعتقاد به تقسیم کار و تفویض اختیار، باعث سهولت در انجام کارها می شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان، تصمیم ساز بودن و تصمیم گیری مشارکتی، خلق فرصت ها و ایجاد امکانات به جای دریافت امکانات، پرورش استعدادها، انتخاب هدف، ارزیابی مستمر و خود ارزیابی، اجتناب از منفی نگری، آمادگی مقابله با بحران ها، استفاده از فناوری، ارتباط اخلاقی و عاطفی با کارکنان، ایجاد شوق، روحیه و حس مقبولیت در همکاران و دانش آموزان، انتقاد پذیری و انعطاف در کارها را از مهمترین ویژگی های مدیران موفق دانست.

وی با ذکر این مطلب که: ارتباط موثر با اولیای دانش آموزان در واقع نوعی ارتباط با دانش آموزان است و در پیشرفت آنان تاثیر بسزایی دارد از مدیران مدارس خواست: با فعال کردن جلسات انجمن اولیا و مربیان مدرسه ی خود و برنامه ریزی مناسب، اثر بخشی و کارایی برنامه های خود را افزایش دهند.

میر حسینی با بیان این نکته که: بر اساس آمارهای موجود در سال تحصیلی 96 – 95، به طور میانگین در بخش آموزش دانش آموزان رشد داشته ایم، گفت: موفقیت و یا عدم موفقیت آموزش و پرورش به نوع عملکرد مدارس بستگی دارد .

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اظهار داشت: مدیران مدارس بایستی با استفاده از فرصت تابستان و با برگزاری جلسه ی شورای معلمان آموزشگاه خود، به تجزیه و تحلیل امتحانات پایانی دانش آموزان پرداخته و دلایل پیشرفت و یا افت تحصیلی دانش آموزان را بررسی کنند.

وی از مدیران مدارس خواست: نسبت به تهیه ی برنامه ی عملیاتی مدرسه خود برای سال تحصیلی 97 – 96 بر اساس اسناد بالا دستی و سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش اقدام کنند.

شایان ذکر است: در این جلسه از زحمات جلیل جعفری قدردانی و جعفر خانی به عنوان معاون آموزش متوسطه در آموزش و پرورش ناحیه دو معرفی شد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه